Yaz Stajı

17/06/2021 tarihli ve 31514 sayılı Resmî Gazetede yayınlanan Yüksek Öğretimde Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliğine ve Çukurova Üniversitesi Uygulama Eğitimler Yönergesine göre;

Staj: Çukurova Üniversitesi birimlerinde verilen ve programa özgü olarak belirlenmiş teorik ve uygulamalı dersler dışında, öğrencilerin öğretim programlarıyla kazandırılması öngörülen mesleki bilgi, beceri, tutum ve davranışlarını geliştirmeleri, sektörü tanımaları, iş hayatına uyum sağlamaları, tecrübe edinmeleri ve gerçek üretim ve hizmet ortamında yetişmeleri amacıyla işletmelerde yaptıkları mesleki çalışmayı tanımlamaktadır.

 

Stajyer çalıştıracak işletmelerin görev ve sorumlulukları ile staj yapacak öğrencilerin görev ve sorumlulukları Çukurova Üniversitesi Uygulama Eğitimler Yönergesinde açıklanmıştır. Staj yapacak öğrencilerin bu yönergeyi incelemeleri önemlidir. Yönergeye aşağıdaki liinten ulaşılabilir.

Link: Çukurova Üniversitesi Uygulama Eğitimler Yönergesi

 

 

2022-2023 Eğitim Öğretim Döneminde Staj Yapacak Öğrencilerimiz İçin Gerekli Bilgiler

Staj Takvimi

Staj Belgelerinin İncelenmesi

12.06.2023 - 16.06.2023

Yaz Stajı Tarihleri

10.07.2023  itibaren 30 İşgünü

 

İstenilen Yaz Stajı Başvuru Belgeleri

a) Staj Başvuru-Kabul Formu (Link...)

b) İkametgah Belgesi ve İletişim Bilgileri (Adres Bilgileri e-Devlet'ten Çıkarılabilir)

c) TC Numaralı Nüfus Cüzdan Fotokopisi

 

Yaz Stajı Belgesi eksiksiz olarak Ç.Ü.Su Ürünleri Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosuna 12 Haziran  2023 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Posta-Kargo veya elden teslim edilecektir.  Posta-Kargo'daki gecikmelerden kişiler kendileri sorumludur. Belirtilen tarihlerden geç gelen evraklar işleme alınmayacaktır. 

 

 

Not: Staj defterleri Fakültemiz öğrenci işlerinden temin edilecektir. İşletme Değerlendirme Formları staj defterlerinin içinde bulunmaktadır. Gerek duyulması halinde aşağıda verilen likten indirilebilir. Kamu Kurumlarında çalışan öğrencilerimiz için fakültemiz ile ilgili uygun birimlerden (DSİ, İç Sular ve Denizcilik Şube Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü vb.) alınacak kabul formları değerlendirmeye alınacaktır.

İşletme Değerlendirme Formu (Link...)